Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Pierwszy wpis na blogu

Przeczytaj mój pierwszy artykuł na blogu MachinaDanych.pl. Zapraszam bardzo serdecznie.

To krótki, pierwszy artykuł na moim blogu…

Nie wiem, jak dokładnie powinien wyglądać pierwszy artykuł na blogu, ale moim zdaniem warto, żeby miał następujące punkty:

  • przedstawienie się, czyli kim jest autor
  • tematyka: o czym będę pisać?
  • cele: po co powstał mój blog?

Ja mam na imię Wojtek i byłem kiedyś związany z branżą internetową. Może w przyszłości napiszę coś więcej o sobie, ale chcę się bardziej skupić na tematyce bloga. Mogę jedynie powiedzieć, że ostatnimi czasy zainteresowały mnie dane. To bardzo ogólne stwierdzenie, ale myślę, że już wiesz o czym będzie ten blog – właśnie o danych, liczbach, statystyce. Kolejne wpisy z pewnością skonkretyzują drogę, którą chcę iść i powiedzą przy tym nieco więcej o moich zainteresowaniach.

I tu warto dodać, dlaczego w ogóle powstał ten blog – abym mógł dzielić się z innymi ludźmi spostrzeżeniami na temat liczb, które opisują otaczający nas świat. Bo uważam, że nie tylko słowa, ale także właśnie liczby mogą trafnie opisywać różne zjawiska lub przynajmniej być dobrym wstępem do tego opisu.

Drugim celem powstania bloga machinadanych.pl jest próba wejścia w świat danych pod kątem zawodowym. Chciałbym pracować w obszarze DATA i mam nadzieję, że tworzenie poszczególnych wpisów przybliży mnie do wymarzonej pracy. Pokazując coś innym, sam będę zdobywał wiedzę z danego tematu; Seneka Młodszy pisał:

Ucząc innych, sami się uczymy

Pobocznym celem tego projektu jest również powrót do mojej wcześniejszej branży, o której już wspomniałem – ogólnie mówiąc internetowej. Chciałbym przypomnieć sobie promocję bloga w internecie, obsługę różnych narzędzi, działania social media.

Autor, tematyka, cele – o tym już ogólnie napisałem. Można powiedzieć pierwszy wpis na blogu zaliczony. Ale pamiętaj – pierwszy artykuł nie musi mieć od razu właściwej formy. I być może ja też będę tu czasem wracał i coś zmieniał. Na początek trudno jest opisać swojego bloga, dopóki nie ma na nim dużo treści czy komentarzy. Ja ten pierwszy wpis także kiedyś zaktualizuje i mam nadzieję, że wraz z rozwojem bloga będę mógł napisać tutaj wiele ciekawszych rzeczy.

Myślę, że na ten moment nie ma, co tutaj więcej pisać. Trzeba po prostu wziąć się za robotę i tworzyć ciekawe artykuły o statystyce, liczbach, analizach.

Tak więc zapraszam do zapoznawania się z moim blogiem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *